Choď na obsah Choď na menu
 


Ako vznikla Twilight sága?

4. 10. 2010

Ako vznikol Twilight?

 

 

Druhého júna sa autorka knižnej série Stephenie Meyerová prebudila z veľmi živého sna. Bol to sen v ktorom boli dve osoby pohrúžené do rozhovoru na lesnej lúke. Jednou z nich bolo normálne dievča. Tá druhá osoba bola fantasticky krásna, žiarivá.......Bol to upír! Rozoberali prekážky,vyplývajúce  z toho, že sa postupne do seba zamilovali. Upíra priťahovala vôňa jej krvi a nebolo to pre neho ľahké, ovládnuť sa a okamžite ju nezabiť......              

Stephenie najskôr stvorila prvú verziu Twilight pre seba, jednoducho sa zobudila zo sna, sadla za počítač, zapísala všetko, čo si zo sna zapamätala. Odvtedy až dodnes nedokáže zo svojej hlavy pustiť hlavných hrdinov.

Ubehli tri mesiace a kniha bola hotová. Meyerová však stále nemala mená pre svoje hlavné postavy. Stále ich volala on a ona. Pre svojho upíra sa rozhodla použiť meno, ktoré bolo kedysi veľmi romantické, no časom stratilo svoju popularitu (čiže Edward). S hlavnou hrdinkou to bolo vraj ťažšie. Po tom dlhom čase, ktorý s ňou autorka strávila, ju mala rada ako vlastnú dcéru a žiadne meno sa jej(autorke) nezdalo dobré. Napokon jej dala meno, ktoré si šetrila pre soju dcéru (čiže Isabella). Edward a Bella mali konečne mená! Keď potom autorka dokončila hlavný príbeh knihy,začala písať epilóg, no napokon to autorka uzatvorila s týmže nie je pripravená sa so svojimi postavami rozlúčiť, a tak začala pracovať na pokračovaní.Medzitým sa snažila o vydanie knihy,čo nebolo skutočne ľahké. Potom čo Meyerovú viackrát niektoré vydavateľstvá odmietli, ju objavila autorkina súčasná agentka a editorka, vďaka ktorej sa zo sna stala skutočnosť.....

Dnes ma Meyerová na konte viac ako 25 miliónov predaných výtlačkov!

Román Twilight(Súmrak) si okamžite získal fanúšikova napríklad podľa Amazonu, americkéku obchodnému gigantu, je Súmrak najlepšou tínedžerskou knihou desaťročia. Len z posledného dielu Breaking Dawn( Úsvit) sa za prvý deň predalo viac ako 1,3 milióna výtlačkov!

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Twilight

(zuzanka, 2. 12. 2012 13:50)

Ja proste milujem twilight a tých hercov, sú úžasný! Najmä Bellu (Kristen Stewart) a Edwarda (Robert Patinsobn). Nevidela som ešte všetky časti, ale už sa na to teším.

nnnnnnnnnnnnnnnnnn

(nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn, 26. 9. 2011 17:56)

nnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnnn