Choď na obsah Choď na menu
 


Carlisle Cullen ŽiVoToPiS

30. 7. 2010

Celé meno:  Carlisle Cullen

Status:  upír

Dátum narodenia:  1640

Dátum prechodu na upíra:  po 1663

Pôvodne pochádza z:  Londýn,Anglicko

Farba vlasov:  blond

Farba očí:  zlatá/čierna

Výška:  188 cm

Osobné nadanie:  súcit

Povolanie:  lekár

Rodinný príslušníci:  adoptívny otec Edwarda,Alice,Emmett Cullen rovnako ako Rosalie a Jasper Hale-ženatý s Esme Cullen.

Zdroj premeny:  neznámy

Záľuby:  Medicína

Autá:  Mercedes S55 AMG (čierny)

 

Ako Naštvať Carlislea ?

1.Oslovovat ho Karlíček

2.Pýtať sa ho prečo zničil život tím nevinným ľudom.

3.Robiť  si srandu z jeho prízvuku

4.… a pýtať sa ho v koľkých rokoch ho pochytil

5.Pýtať sa ho prečo vám nikdy nepovedal o jeho milostnom  vzťahu s Areom

6.…alebo s Edwardem

7.…alebo dokonca s Jane

8.Narátať  jeho bohatstvo  které za jeden život mohol zarobiť

9.… a už vôbec ne hovoriť o tom s kýmkolvek  z Forks

10.…to má dovolené len Emmett vďaka jeho retardovanosti

11.Vymeniť mu knihy za knihy zamerené na gynekológiu

12.…alebo na  veterinárstvo

13.…které sa týkajú vlkov

14.Pýtať sa ho ako  to môže vydržať, byť tak dlho pri  krvácajúcich pacientoch

15.…a pritom mu podkopávať jeho sebeovládanie

 

Osobná História:

Carlisle, syn pastora anglikánskej cirkvi, vyrastal v období náboženského prenasledovania. Jeho otec, aby zbavil svet zla, viedol honby na čarodejnice, vlkolakov a upírov. Keď však zostarol, honby pripadli na starosť Carlislovi. Ten nemal toľko entuziazmu ako jeho otec, ale bol dosť šikovný, aby objavil klan skutočných upírov žijúcich v mestských stokách. Nastražil na nich pascu a jedného chytil. Carlisle verí, že tento upír bol príliš smädný nato, aby utekal a vedome sa rozhodol zaútočiť. Vrhol sa na Carlisla a krvácajúceho ho zanechal na ulici po tom, ako zabil ďalších dvoch mužov a uniesol tretieho.
Vediac ako by jeho otec reagoval, sa Carlisle odplazil do pivnice a ukryl sa medzi hnijúce zemiaky, kde prežil trojdňovú premenu. Keď sa odtiaľ dostal, bol už upírom. Najprv sa pokúšal sám seba zničiť, skákal z obrovských výšok alebo sa chcel utopiť v oceáne. Bol taký znechutený z toho čo sa z neho stalo, že odmietol živiť sa ľuďmi. Počas dvoch storočí sa mu podarilo vytvoriť si akýsi druh imunity voči pachu ľudskej krvi a bol tak schopný stať sa lekárom.
Počas svojich štúdií v Taliansku stretol klan upírov, Volturiovcov, ktorí sa mu zdali oveľa civilizovanejší a vzdelanejší, ako tí, ktorých poznal v Anglicku. Aro, Marcus a Caius boli traja upíri, ktorí inšpirovali niektoré Solimenove diela. Napriek tomu, že boli kultivovaní, vytrvalo presviedčali Carlisla, aby začal piť ľudskú krv. Prirodzene, odmietol.
V roku 1911 pracoval v meste Columbus, v štáte Ohio, kde liečil zlomenú nohu veselému a mladému dievčaťu menom Esme Platt. Krátko nato odišiel do Chicaga.
V Chicagu strávil niekoľko rokov a pomaly sa blížil koniec jeho osamelého života. (Na jednom mieste mohol ostať len dovtedy, kým boli ľudia ochotní mu veriť, že môže mať okolo 35 rokov, potom musel odísť.) V meste prepukla epidémia španielskej chrípky a Carlisle sa staral o Edwarda, ktorý práve prišiel o oboch rodičov a sám bol na pokraji smrti. Bola to Edwardova matka, ktorá požiadala doktora Cullena, aby ho zachránil. Carlisle je presvedčený, že „tušila“, že jediný on ho môže zachrániť a veľmi ho o to prosila. Rozhodol sa preto skoncovať so svojou osamelosťou a Edwarda premenil.
Spolu sa presťahovali do severného Wisconsinu, kde v roku 1921 Carlisle opäť stretol Esme. Tento krát jej zranenia boli výsledkom jej neúspešného pokusu o samovraždu. Carlisle si ju pamätal, a preto, že cítil ľútosť nad jej osudom, premenil Esme, aby jej život zachránil. Obaja sa do seba zamilovali a oficiálne sa zosobášili. (Sobáš si zopakovali iba jediný raz.)
Neskôr Carlisle našiel a premenil Rosalie. Dúfal, že bude Edwardovou partnerkou, ale nestalo sa tak. Potom ako Rose našla Emmetta, na ktorého zaútočil medveď, Carlisle ho tiež premenil. Napriek tomu, že Alice a Jasper neboli zmenení Carlislom, prijal ich ako členov rodiny, keď k nemu prišli.
Okolo roku 1936 sa Cullenovci presťahovali do Forksu. Tu narazili na Quileutských indiánov, ktorý majú schopnosť meniť sa na vlkov. Uzavreli spolu dohodu, ktorá hovorí, že vlkolaci nechajú Cullenovcov tak, len v prípade, že nikdy neuhryznú človeka a budú sa vyhýbať územiu Quileutov. Cullenovci žili vo Forkse niekoľko rokov, predtým ako odtiaľ odišli.
Späť do mesta sa vrátili až po nejakom čase strávenom na Aljaške. Na začiatku „Súmraku“, tu žili už 2 roky.

Obrázok 

 

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

Poďakovanie

(Marelka, 27. 4. 2018 13:06)

Skvele zhrnutá história,,konečne v tom mám plne jasno, kedže som ešte nestihla dočítať knihy.. Ďakujem autorovi ;*

carlisle

(katty, 6. 1. 2014 16:40)

fakt super.Chcela by som to dakedy vyskúšať aj keď to nieje možné.....
ale fakt úžasné.najviac sa mi páči 11 a 10

Carlisle

(Denisa, 13. 8. 2013 19:08)

Chápu, že je to myšleno jako pobavení, ale pokud se někdo zamyslí nad tím, jaký Carlisle je, dojde mu, že těmito věcmi ho nelze naštvat, protože právě schopnost zůstat v absolutním klidu je jeho součástí. Navíc je dost starý na to, aby ho nevytáčely pubertální dotazy. Jedinou cestou k jeho naštvání je skutečně ubližovat nevinným. A ani v tomhle případě to nemá podobu záchvatu vzteku, ale sofistikovaného kontrolovaného jednání.
Navíc nechápu, jak může doktora, který gynekologií musí při svém studiu projít několikrát, naštvat kniha o gynekologii. Porodnictví je součást studia lékařských fakult.

...

(katka m., 30. 11. 2012 20:13)

hh ako ho naštvať počkať on mal naozaj milostny vzťah s arom ?? :D a ako ho naštvať č.10 sa smejem :D ? :D

!!!

(Betyy, 20. 11. 2012 17:56)

Jak ho naštvat teda NENI úžasný!Naopak!!!

:* hehehe

(Majka, 15. 8. 2011 18:18)

jééj to je úžastnéé :) hlavne to ako ho naštvať :)